Entrust svoje rešitve nudi preko 5000 strankam v 85 državah. Podjetje Entrust je nastalo z združitvijo podjetij Entrust in Datacard. OSI d.o.o. s podjetjem Entrust sodeluje že od začetka svoje ustanovitve. Sodelujemo na področju infrastrukture javnih ključev (PKI), na področju avtentikacijskih rešitev IdentityGuard ter na področju strežniških certifikatov (SSL) in strojnih varnostnih modulov (HSM). Podjetje OSI ima najvišji partnerski status in poleg Slovenije zastopa tudi področje jugovzhodne Evrope.
Seznam rešitev podjetja Entrust, za katere podjetje OSI poseduje znanje, izkušnje in mnoge domače in tuje reference obstoječih postavitev:
SSL digitalna strežniška potrdila: Entrust SSL digitalna strežniška potrdila
Avtentikacija in zaščita identitete: Entrust Identity Guard obsega rešitve za upravljanje identitet, avtentikacijskih mehanizmov (SMS, Pametne kartice, Mobile Soft Token, Mobile Device Certificates, Mobile Smart Credentials) in zaščite transakcij
Varnostni strojni moduli nShield: podjetje OSI s podjetjem Entrust (Thales) sodeluje predvsem pri dobavi in vzdrževanju strojnih varnostnih modulov (nCipher nShield HSM) ter ostalih rešitev, povezanih z infrastrukturo javnih ključev, kot je časovno žigosanje in drugo.
Oracle je eno izmed največjih svetovnih podjetij na področju programske in strojne opreme, predvsem na področju podatkovnih baz, aplikacijskih strežnikov ter strojne opreme Exadata in Sun. Podjetje OSI je Oraclov dolgoletni poslovni partner, specializiran za več Oraclovih produktov in rešitev:
Oracle Database
Oracle Exadata
Oracle Enterprise Manager
Oracle Database Security Options
Oracle Application Server – WebLogic
Oracle Identity Management
Oracle Linux in VM
Oracle Analytics
Oracle Forms in druge
Bit4ID je italijansko podjetje, ki izdeluje pametne kartice, čitalce ter ostalo opremo, povezano z varno prijavo v sisteme e-bančništva. Produkti podjetja Bit4ID so tehnološko primerljivi z ostalimi svetovno znanimi proizvajalci, a cenovno precej dostopnejši. Podjetje OSI je ekskluzivni dobavitelj za Slovenijo in produkte uspešno trži tudi v sosednjih državah.
Thales je vodilno globalno tehnološko podjetje z več kot 77.000 zaposlenimi na petih celinah. Skupina vlaga v digitalne in »globoke tehnološke« inovacije – Big Data, umetno inteligenco, povezljivost, kibernetsko varnost in kvantno tehnologijo – da bi zgradili prihodnost, ki ji lahko vsi zaupamo.
Skupina Thales v industrijah, kot sta obrambna in letalska (tudi vesolje), ter na področjih varnosti, digitalne identitete in transporta, zagotavlja rešitve, storitve in izdelke, ki njihovim strankam pomagajo pri opravljanju kritičnih nalog.
Podjetje OSI s skupino Thales sodeluje predvsem na področju enkripcije in zaščite podatkov. V okviru svojih rešitev podjetje OSI ponuja strojne varnostne module (Thales Luna HSM), rešitve za enkripcijo podatkov in pametne kartice.
Podjetje Axidian je mednarodni ponudnik varnostnih rešitev s podružnicami v Združenih arabskih Emiratih, Litvi in Singapurju. Axidian deluje po principu, da mora biti varnost informacijske tehnologije dostopna vsaki organizaciji, ki jo mora obravnavati kot naložbo in ne kot strošek. Prek globalnega omrežja podjetje Axidian zagotavlja rešitve za avtentikacijo in celovito upravljanje dostopa, PAM in PKI.
LinOTP je odprtokodna rešitev za dvofaktorsko avtentikacijo uporabnikov. Njena modularna zasnova zagotavlja enostavno razširljivost in možnost namestitve strežniškega dela na Linux strežnik ali kot virtualni strežnik. Rešitev LinOTP ponuja možnost hrambe uporabnikov v LDAP imeniku (Microsoft AD, OpenLDAP, Novell eDirectory) in SQL podatkovni bazi (MySQL, MariaDB, SQLite, PostgreSQL, Oracle, IBM DB2). Podprta je cela vrsta različnih žetonov za avtentikacijo uporabnikov:
Tudi v primeru izgube žetona rešitev LinOTP ponuja dodelitev nadomestnega žetona, kar preprečuje zlorabe s strani skrbnikov sistema. Rešitev ima možnost integracije z Windows in Linux prijavnimi formami (GINA), na mrežnih napravah avtentikacijo uporabnikov izvaja z uporabo protokola RADIUS, na spletnih aplikacijah pa z uporabo protokola SAML. Šifrirni ključi se lahko hranijo v namenskih varnostnih strojnih modulih, kjer integracija poteka z uporabo protokola PKCS11.
Rešitev LinOTP upravljamo preko spletnega vmesnika (administrativni in uporabniški del), preko ukazne vrstice (CLI) ali programskega vmesnika (API). Ključna funkcionalnost, ki jo ponuja rešitev LinOTP, je možnost veriženja dnevniških zapisov pri njihovem shranjevanju v podatkovno bazo, kar preprečuje kakršne koli spremembe vseh obstoječih zapisov.
Rešitev LinOTP priporočamo vsem podjetjem, ki:
© OSI 2023, vse pravice pridržane.
Made with ⚝ by Starfiniti d.o.o.